AGNIESZKA NOWOSIELSKA

mgr Agnieszka Nowosielska

Logopeda, Terapeuta Integracji Sensorycznej

Ukończyłam studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej z logopedią oraz studia podyplomowe o specjalności logopedia w  Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie. Pracę dyplomową pisałam pod kierunkiem dr Ewy Jeżewskiej- Krasnodębskiej, ekspertki w zakresie logopedii w MEN.

Swoje doświadczenie zdobywałam na licznych praktykach w państwowych i prywatnych placówkach edukacyjnych, szpitalu, poradni jąkania w Warszawie oraz pracując w przychodni zdrowia.

Logopedia jest bardzo szeroką dziedziną, dlatego swoją wiedzę uzupełniałam na licznych kursach i szkoleniach. Ukończyłam dwustopniowy kurs z terapii Integracji Sensorycznej oraz kurs z terapii ręki. Wiem, że nasz organizm to system wzajemnie oddziałujących na siebie elementów strukturalnych, zaburzenie jednego z nich wywołuje kaskadę innych dysfunkcji w bardzo odległych miejscach. Dlatego  staram się  patrzeć na nie całościowo, gdyż większość zaburzeń w obrębie twarzy wynika z nieprawidłowości położonych w ciele.

Współpraca z ortodontami i stomatologami  jest dla mnie szczególnie ważna, gdyż połączenie naszej pracy przynosi szybkie i trwałe efekty.

W CSME zajmuję się głównie dysfunkcjami w obrębie narządu żucia oraz stawów skroniowo- żuchwowych, które mają wpływ na wady zgryzu i wady wymowy