DR ADAM JAKIMIAK

DR ADAM JAKIMIAK

Lekarz Stomatolog

Opieka nad pacjentami z najcięższymi chorobami jamy ustnej w Polsce

Tytuł doktora z zakresu Chirurgii Stomatologicznej

Dr Adam Jakimiak jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pozostał po studiach by dzielić się swoją wiedzą z adeptami sztuki lekarskiej jako wykładowca i uzyskał tytuł doktora w zakresie Chirurgii Stomatologicznej.

Jako opiekun Koła Naukowego Chirurgii Stomatologicznej, kształci przyszłe pokolenia chirurgów, za co otrzymał Nagrodę Dydaktyczną Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jest autorem i opiekunem licznych prac naukowych i publikacji dotyczących m.in. przeszczepów tkanek, zastosowania materiałów kościozastępczych i kościotwórczych z wykorzystaniem komórek macierzystych oraz implantologii. Zdobywał liczne nagrody na konferencjach i kongresach w kraju i zagranicą.

Gdy nie wykłada, pracuje między innymi w Szpitalu Dzieciątka Jezus, gdzie przeprowadza skomplikowane ekstrakcje zębów zatrzymanych i resekcje, a także zajmuje się wykluczaniem ognisk infekcji u pacjentów na oddziałach szpitalnych, w tym pacjentów przed i po przeszczepach narządów.

W ramach Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego leczy najtrudniejsze przypadki chorób jamy ustnej, u pacjentów odsyłanych przez innych lekarzy i lekarzy specjalistów z całego kraju.

Możliwość udzielenia pomocy osobom, którym nikt inny nie potrafi pomóc jest najlepszą nagrodą za lata nauki i ciężkiej pracy.”

Najchętniej wykonywane przez niego zabiegi obejmują natychmiastowe implantacje, regeneracje tkanek i techniki oszczędzające tkanki okoliczne.

W Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej zajmuje się głównie chirurgią, protetyką, implantologią, diagnostyką i planowaniem leczenia.

CERTYFIKATY (I PUBLIKACJE):