MAŁGORZATA DUDEK (KALITA)

MAŁGORZATA DUDEK (KALITA)

Lekarz Dentysta

Wykładowca w Zakładzie Stomatologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Małgorzata Kalita jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie była członkiem Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze Protetyki Stomatologicznej.

Obecnie, dzieli się swoją wiedzą z przyszłymi lekarzami jako wykładowca w Zakładzie Stomatologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie również leczy, często przyjmując dzieci niewspółpracujące oraz dzieci w inny sposób obciążone.

Dzieci to prawdopodobnie najtrudniejsi pacjenci. Trzeba mieć do nich odpowiednie podejście i cierpliwość. Jednakże uczucie, kiedy mały pacjent ze zdrowym uśmiechem przynosi własnoręcznie narysowaną laurkę, wynagradza po stokroć te trudy.”

W 2015 roku została wybrana do udziału w Monitoringu Stanu Zdrowia Jamy Ustnej Populacji Polskiej organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Sama także nie przestaje się rozwijać, uczestnicząc w licznych szkoleniach i seminariach.

Najczęściej wykonuje zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki, stomatologii dziecięcej, endodoncji i stomatologii estetycznej.

W Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej zajmuje się głównie: stomatologią dziecięcą i nagłymi przypadkami bólowymi u dorosłych.

CERTYFIKATY (I PUBLIKACJE):