Leczenie oraz usuwanie zębów w narkozie u dzieci i dorosłych
18 maja 2021
0
Wielu pacjentów stresuje się na samą myśl o konieczności przeprowadzenia u nich zabiegu dentystycznego. Strach spowodowany jest najczęściej obawą przed bólem. Podanie znieczulenia miejscowego nie do końca rozwiązuje problem – często stres jest tak duży, że powoduje mimowolne drżenie, a w przypadku dzieci – może skutkować kompletnym brakiem współpracy z lekarzem. Pacjenci z dentofobią nie są jednak skazani na cierpienie. Dzięki narkozie można im skutecznie pomóc – i to w każdym wieku.
Czym jest narkoza?
Narkoza (zwana też znieczuleniem ogólnym) to stan czasowego, odwracalnego i całkowitego zniesienia świadomości. Podczas głębokiego uśpienia pacjent nie reaguje na bodźce bólowe, co umożliwia komfortowe przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów. W CSME podczas narkozy przeprowadzamy także intubację pacjenta, dzięki czemu zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo w czasie działania znieczulenia. Dysponujemy również specjalnym pokojem do wybudzeń.
Zalety znieczulenia ogólnego
Obok zniesienia odczuwania bólu czy reakcji na bodźce narkoza niesie za sobą wiele innych korzyści. Umożliwia np. przeprowadzanie bardzo długich, bo trwających nawet 6 godzin zabiegów chirurgicznych, implantologicznych, jak również leczenia zachowawczego, endodontycznego czy z zakresu protetyki. Jest nieocenioną pomocą w przypadku najmłodszych, którzy są szczególnie podatni na stres spowodowany koniecznością leczenia ubytków lub usuwania zębów.
Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem narkozy?
Jak każda procedura medyczna, także i znieczulenie ogólne wymaga zebrania szczegółowego wywiadu w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Stąd też pacjent ma kontakt również z anestezjologiem. Lekarz pyta wówczas o przebyte lub obecne choroby, przyjmowane leki oraz wszystko to, co może mieć wpływ na działanie znieczulenia. Narkoza podawana jest w postaci gazów wziewnych, następnie zakładane jest wkłucie dożylne, a do tchawicy wprowadzana rurka umożliwiająca swobodne oddychanie.
Dlaczego pacjent musi być intubowany?
Intubacja pozwala na bezpieczny dopływ tlenu do organizmu. W czasie narkozy pacjent jest szczegółowo monitorowany, a funkcje życiowe – na bieżąco sprawdzane. Precyzyjne dozowanie środków znieczulających pozwala utrzymać stan braku świadomości i zapewnia bezbolesne leczenie. Po zabiegu z użyciem narkozy pacjent musi pozostać na sali wybudzeń pod opieką lekarza anestezjologa do czasu ustąpienia skutków zastosowania znieczulenia.
Czy zabieg przeprowadzany pod narkozą jest bezpieczny?
Narkoza – w porównaniu do innych form leczenia – to jedna z najczęściej polecanych form znoszenia bólu. Dzięki zaawansowanej postaci oraz nowoczesnemu sprzętowi do jej podania stanowi też jeden z najbezpieczniejszych sposobów znieczulenia. W CSME pacjenci mogą liczyć na opiekę doświadczonych lekarzy, którzy przeprowadzili już tysiące podobnych zabiegów. Dzięki temu każde zaawansowane leczenie przebiega komfortowo, bezboleśnie i bez niepotrzebnego stresu – zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Serdecznie zapraszamy do Mińska Mazowieckiego.
Zostaw komentarz